Minecraft Shader Nasıl Yüklenir ve Kurulur?

Shader Nedir?

Shader gölgelendirme ve gölgeleme anlamlarına gelir. Minecrafta gölgelendirmeler ekleyerek görünüş açısından zenginleştirir. İlk zamanlar sadece gölgelendirme olarak başlamış bir mod türü olsa dahi şuan da kendini çok geliştirerek suyun ve çimlerin dalgalanması gibi birçok özellik kazanmıştır. Sonuç olarak shader bir minecraft modu olarak geçmektedir.

Minecraft Shader

Shader Modu Nasıl İndirilir ve Nasıl Kurulur?

Öncelikle shader modu kurabilmeniz için minecraft sürümünüze uygun Optifine modu indirmeniz gereklidir. Optifine modunu resmi sitesine giderek yada buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Uygun optifine sürümünü bulup indirdikten sonra yapmanız gereken şey minecraft sürümünüze uygun shader modu bulup indirmektir.İndirdiğiniz mod Zip dosyası halinde inecektir. Şimdi Windows başlat kısmında arama menüsüne %appdata% yazıp Enter’a tıklayın ve ”.minecraft” dosyasının içine girin.

shaderpacks dosyası

İndirdiğiniz Zip dosyasını .minecraft içinde bulunan shaderpacks dosyasının içine atın.

Advertisements

Not: Eğer Optifinenınız doğru yüklenmiş değil ise shaderpacks dosyasını göremeyebilirsiniz.

Minecraftı açalım. Oyuna girerken Optifine sürümüyle açıyoruz.

Optifine sürümü

Optifine sürümüyle girdikten sonra Ayarlar->Görüntü Ayarları->Gölgelendiriciler kısmına geliyoruz. İndirdiğimiz Shader modunu seçip Tamam‘a tıklıyoruz. Kapatmak için ise KAPALI‘ya tıklayıp Tamam‘a tıklayıp eski ayarlara dönebilirsiniz.

Shader açma

Kudret
Kudret

Değerlendirme: 1 / 5.
Liked it? Take a second to support Kudret on Patreon!
Advertisements

Kudret

Duzzii.com blog yazarı ve içerik üreticisi.

You may also like...

Yorum yap

%d blogcu bunu beğendi: